İlk yardım eğitimi, iş sağlığı ve güvenliğinin her noktasında hem güvenlik hem de sağlık açısından verilmesi gereken temel eğitimler arasındadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının hükümlülükleri arasında olan temel ilk yardım eğitimleri ile birlikte yanında firmanın fiziki koşullarına göre verilecek eğitimler eklenebilir. İlk yardım eğitimleri, ilk anda olay yerinde tıbbı ekipman kullanmadan ilaç kullanmadan müdahale edilebilecek koşullarda olan kazazedelere uygulanması için aynı zamanda acil durumlarda ilk anda olay yerinde kişinin kendisine tıbbı ekipman kullanmadan ilaç kullanmadan müdahale edebilecek bilinçte olduğunda dahil eğitimde öğrendiği bilgileri kullanabileceği verimlilikte olmalıdır.

18 Mart 2004 tarih ve 25406 sayılı resmi gazetede yayınlanan İlk Yardım Yönetmeliği madde 16`da; tüm kurum ve kuruluşlarda iş koluna göre istihdam edilen personelin %5`nin; ağır ve tehlikeli işler kapsamında bulunan işyerlerinde istihdam edilen personelin ise %10`unun Sağlık Bakanlığı Onaylı ilk yardım eğitimi almış olması gerektiği belirtilmektedir.

Acil bir durum karşısında profesyonel ekipler gelene kadar, amaçsız çözümlerden ve yanlış müdahalelerden kaçınarak hasta/yaralıya çabuk, etkili ve en uygun müdahalede bulunmak için gerekli bilgi ve beceriyi kazandıracak bu ilk yardım eğitimini başarıyla tamamlayanlar Sağlık Bakanlığı onaylı sertifika ve kimlik kartı almaya hak kazanırlar.

Air Clinic OSGB, çalışanlarınızın Sağlık Bakanlığı onaylı İlk Yardım sertifika eğitimini işyerlerinde yada eğitimin merkezinde olmak üzere hizmet vermektedir. Air Clinic OSGB iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerindeki kalitesiyle siz ayrıcalıklar sunmaya hazırdır. Bizimle iletişime geçmek isterseniz buradan bize ulaşabilirsiniz.

Acil bir durum karşısında profesyonel ekipler gelene kadar, amaçsız çözümlerden ve yanlış müdahalelerden kaçınarak hasta/yaralıya çabuk, etkili ve en uygun müdahalede bulunmak için gerekli bilgi ve beceriyi kazanmak.

2 Gün 16 Saat, Katılımcı Sayısı en az 10 en fazla 20

İlk yardım Eğitim Salonu veya Eğitimi Almak İsteyen Kurum Salonu

  • İlk yardım Eğitim Kitabı
  • Erişkin-Çocuk-Bebek Temel Yaşam Desteği Mankeni
  • İlk yardım Malzemeleri
  • İki adet vesikalık fotoğraf
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

● Genel İlk yardım Bilgileri
● Hasta/Yaralının ve Olay Yerinin Değerlendirilmesi
● Temel Yaşam Desteği
●Kanamalarda İlk yardım
●Yaralanmalarda ilk yardım
● Yanık, Donma ve Sıcak Çarpmasında İlk yardım
● Kırık, Çıkık ve Burkulmalarda İlk yardım
● Bilinç Bozukluklarında İlk yardım
● Zehirlenmelerde İlk yardım
● Hayvan Isırmalarında İlk yardım
● Göz, Kulak ve Buruna Yabancı Cisim Kaçmasında İlk yardım
● Boğulmalarda İlk yardım
● Hasta/ Yaralı Taşıma Teknikleri.